• Davidward1

  Fun in Engeland - David Ward Hunt Cup

 • Merel
 • Davidward2

  Celebrating Guy Fawkes night at David Ward Hunt Cup 2016

 • reneemarie
 • Sponsor1
 • augiemerel
 • mara
 • viktor
 • metz1

  Naverwerking van de wedstrijd te Metz - @ Centre Pompidou

 • Sponsor2
 • fien
 • hanna
 • metz2

  Samen on the road - Metz 2017

 • simon
 • Sponsor3
 • Lons1

  Op weg naar Lons-le-Saunier 2017 - efkes inspringen 

 • Lons2

  La douce France - altijd een onverwachts plekje (op weg naar lons)

 • Belgisch

  Triomftocht op het Belgisch Kampioenschap 2017 ... 

 • niort0

  Op weg naar het championnat de France 2017 - Niort !

 • Sponsor4
 • Niort1

  Siteseeing @ Niort 

 • fem
 • Niort2

  Allez les bleus @ Niort 2017

 • morganselena
 • Sponsor5
 • ese
 • Niort3

  Waiting for the medals ... #happy

 • Darwin
 • Niort4

  Niort 2017

 • Sponsor6

’t Zou gemakkelijk kunnen….

Typisch iets voor organisaties en ik kan me voorstellen dat ze in Peongyang er ook wel wat van kunnen. Als iets moeilijk kan, waarom dan gemakkelijk doen, maar dat ze daar met honderden problemen hebben gezeten in de voorbereiding van die fameuze Olympische winterspelen, dat lijkt me normaal. Nu ze flink over tijd zullen lopen met de weersomstandigheden, tja… dat heb je niet in de hand. Wij van ons kanten hebben onze kandidatuur gesteld om de eerste selectieproef van de Franse competitie in te richten en ondervinden diezelfde kronkels bij de federaties. We hebben een prima zaal, we hebben de meest gesofistikeerde toestellen en alle toebehoren om een wedstrijd in te richten. Iedereen uit onze regio Nord-pas-de-Calais blij dat ze mogen komen, maar dat is buiten de bureaucratie van de Franse federatie gerekend. Een wedstrijd enkele km over de grens inrichten is geen optie. Ze geven er alle redenen voor die ze kunnen vinden, maar niet de geringste kans om het enigszins te mogen doen.

Goed, dan maar op zijn West-Vlaams. Alles op een kar en we verhuizen naar de zaal in Wattrelos. Niet één kar maar drie zijn er van doen, want we willen het zoals altijd piekfijn volgens de regels der kunst.

Sporthulde in Waregem…Beveren boven.

 

Traditiegetrouw worden in oktober genomineerden voorgedragen voor de sporthulde. ’t Is dan afwachten tot eind januari wie er door alle leden van de sportraad verkozen is tot sportfiguur. Wel, onze kleine gemeente, op sportief vlak prominent aanwezig hoor. De volleybalploeg deed mee voor de hoofdprijs Dries Seghers, maar moest net de duimen leggen. Onze club was dan weer voorgedragen voor sportjongere, sportman en sportclub. Nagelbijten doen we niet, maar ’t is toch even spannend als de enveloppes net als bij de “oscars”opengaan. Na Femke Vanheuverswijn vorig jaar  werd Darwin Billiet sportjongere, Simon Debacker zat ook bij de laatste drie en werd twee jaar naeen sportman van het jaar. Niemand in België kan momenteel zijn palmares evenaren en dat bleek de juiste insteek voor zijn titel. Dat we Zulte Waregem, bekerwinnaar vorig jaar konden kloppen, was buitengewoon, want er zijn meer sportfanaten voor het voetbalspelletje dan er zijn voor het trampolinespringen, maar als je zeven Vlaamse en acht Belgische titels pakt in 2017, daar was iedereen het over eens, Lenig en Vlug is de leading lady in ons land en dat mocht gevierd worden: “Sportploeg van het jaar dus”. De laatste prijs was al geweten. De trofee voor sportlaureaat werd met een flinke handdruk door de burgemeester aan een toch ontroerde mezelf aangereikt. Een pluim voor ons harde werk (50 jaar lid van de club) en vooral 40 jaar als coach en kampioenenmaker in een unieke club hier ten lande. Maar wat me het meest bezighield tijdens deze hulde was het grote aantal vrijwilligers en gemotiveerde mensen die zich met jongeren bezighouden om ze een goede toekomst en stevige basis mee te geven in het leven dankzij de sport. Verder doen dus.

 

Eén dag later.

 

Vroeg uit de veren, 6u30, voor een trip naar Dendermonde. De eerste selectie in België en tevens één van de selectieproeven voor het Europees kampioenschap in april in Baku.

 

’t Lijkt vanzelfsprekend voor onze club die altijd voor de prijzen meedoet, maar ’t moet nog altijd gesprongen worden. Alle deelnemers van Lenig en Vlug (behalve eentje, er mag er ook eens eentje mislukken hoor) hebben hun selectie voor het Vlaams en zelfs Belgisch kampioenschap al binnen en bovendien mogen Femke en Augustus zich al een deftige valies kopen om richting Baku te vliegen. We hebben er al twee, maar ’t kunnen er evengoed een zestal worden als we zo verder doen, en we doen zo verder hoor, wees maar zeker.

 

Hanna, Merel, Marie, Simon en Darwin, allemaal kunnen ze het aan, ze moeten alleen nog één wedstrijd super zijn en hun zenuwen de baas. Dus extra trainingssessies in het krokusverlof, niets gaat vanzelf.

 

En dan is er nog…. Jef.

 

Iedereen zal wel benieuwd zijn naar zijn toestand, na het verontrustend beverblaadje van een maand geleden.

 

We wilden het ook niet verzwijgen. ’t Is een zware tol die we dragen, maar Jef nog het meest. Toch zijn we zeer positief en Jef evenzo. De Zenuwarts beschreef het zo. Jef heeft een autostrade voor zich en elke zenuw is een autootje. Hij had er van in het begin al een paar op ’t eerste vak rijden. Na drie weken bewogen zijn vingers en kon hij zijn rechterhand wat draaien. Ondertussen komen er via verschillende inritten nieuwe wagens bij en ondertussen kom het al wat drukker op die snelweg. Vingers rechts, rechterhand, arm kan al tot aan zijn hoofd en hij kan krabben als het jeukt, hij kan al grijpen, voornamelijk alles aan de rechterkant,…. De knieën beginnen ook te bougeren en zij rechtervoet kan hij heffen en de tenen bewegen. Links is er ook al wat beweging, maar daar wordt nog aan gewerkt. Voor hem gaat het te traag, maar wij zijn met iedere nieuwe snelwegpiloot heel content. Hij maakt de gang ondertussen onveilig met zijn elektrische rolwagen en blijft dagelijks begeleid oefenen om nog meer wagens op gang te trekken. Elke week beternis. Het is nog wel een lange onzekere weg, maar we zien het helemaal zitten met onze Jef. We houden u op de hoogte.

 

Vers van de pers.

 

Wattrelos, onze heimat wat Frankrijk betreft. Said, notre copain de route, is geroutineerd in alles wat zalen en reservaties voor de club van Wattrelos betreft. Eerste hulp bij alle gevallen dus. We krijgen de zaal gratis, kunnen ze één dagje op voorhand klaarzetten en op zondag om 8u15 staan Said en ikzelf al klaar om alle clubs te ontvangen. Er resten ons nog wat pakjes pannenkoeken en we maken koffie op zijn zwartst, een Franse gewoonte waar je je koffielepel in kan rechtzetten, straf, niet al te veel in een kopje en daar kikken de Fransen op. We verdienen alweer een centje bij, want we hebben er alweer een resem die klaar zijn om de Franse kampioenschappen in juni te betwisten. De allerjongsten doen voor het eerst mee en ze krijgen van een nagenoeg volle zaal veel applaus waardoor sommigen hun zenuwtjes niet meer de baas zijn. Soms zijn er traantjes, soms een zuur lachje, maar ze zijn er goed doorgesparteld, door die eerste kennismaking. Terwijl de computer nog napruttelde om alle resultaten te berekenen, waren de drie karren met heel wat helpende handen volgestouwd en zwaar beladen met medailles en bekers keerden we huiswaarts om tegen 19u30 onze zaal thuis helemaal weer in orde gezet af te sluiten. ’t Was ons weekendje trampoline weer hoor, maar we zijn goed gestart. Op naar de volgende.

Onze kalender.

 • Elke dag:                    bezoek aan Jef door enkelen van de club (merci Dominiek)

 • 13-14 jan:                   opleiding juryleden in Boulogne-sur-mer (lesgever: Lipi)

 • 27 jan:                         sporthulde in Waregem: hoeveel trofeeën nemen we mee?

 • 28 jan:                         eerste selectieproef voor België in St-Gillis-Dendermonde

 • 3 febr:                         pannenkoekenactie

 • 18 febr:                       eerste selectieproef voor Frankrijk in Wattrelos (org: onze club).

   

 

 

vzw Lenig en Vlug

 
Contactpersoon
Adres:
Turn- en Trampolineclub
Grote Heerweg 87
8791 Beveren-Leie

Telefoon: +32 (0)56 719295

Gegevens: BTW: BE 0449.285.588
Rekening Crelan: BE18 8600 1339 4365 (SPAA BE22)

Adres van de SPORTHAL
"Den Averul"
Koning Albertstraat 18
8791 Beveren-Leie
 

 

Dit is een ongeldig emailadres.

Vul een onderwerp in.

Vul uw bericht in.

Veiligheidscontrole
Invalid Input

­