• Davidward1

  Fun in Engeland - David Ward Hunt Cup

 • Merel
 • Davidward2

  Celebrating Guy Fawkes night at David Ward Hunt Cup 2016

 • reneemarie
 • Sponsor1
 • augiemerel
 • mara
 • viktor
 • metz1

  Naverwerking van de wedstrijd te Metz - @ Centre Pompidou

 • Sponsor2
 • fien
 • hanna
 • metz2

  Samen on the road - Metz 2017

 • simon
 • Sponsor3
 • Lons1

  Op weg naar Lons-le-Saunier 2017 - efkes inspringen 

 • Lons2

  La douce France - altijd een onverwachts plekje (op weg naar lons)

 • Belgisch

  Triomftocht op het Belgisch Kampioenschap 2017 ... 

 • niort0

  Op weg naar het championnat de France 2017 - Niort !

 • Sponsor4
 • Niort1

  Siteseeing @ Niort 

 • fem
 • Niort2

  Allez les bleus @ Niort 2017

 • morganselena
 • Sponsor5
 • ese
 • Niort3

  Waiting for the medals ... #happy

 • Darwin
 • Niort4

  Niort 2017

 • Sponsor6

 

Waar ligt Baku begot?

Prangende tijden de laatste weken. Selectieproeven voor iets groots, ‘t is altijd stressen en soms wat venijnig gedoe, maar wie moet geselecteerd worden, die zou het ook moeten hebben. Dat de Belgische juryleden een vrij negatief beeld schetsenvan onze sport  is ons onderhand wel bekend. Maar zij die het van onze ploeg konden maken die hebben het met bravoure uitgevoerd. Er mogen er vier van onze club mee naar het prestigieuze Europees kampioenschap, dat begot in Baku, Azerbeidzjan doorgaat. Rare locatie zo ver van het echte Europese vasteland, maar ja je moet voor al die grote tornooien wel iemand vinden die het wil organiseren. Vreemde valuta, daar gaat het hem meestal om in die duistere landen. Waar het ligt, helemaal achter Turkije onder Georgië, genesteld tussen de kleine en de grote Kaukasus voor wie nog de oude kaarten in de klas voor zijn ogen ziet waar de meester met een lange stok de hoofdsteden aanduidde. Toen moesten we die nog opdreunen, maar ze zitten nog altijd in ons hoofd.

Vier op zeven.

De senioren kregen geen kans, de gymfederatie heeft alles op één kop gewed en alleen die mag mee. Simon moet dus noodgedwongen thuisblijven ook al is hij samen met zijn kompaan Joris vijfde geworden op de laatste Europese kampioenschappen synchroonspringen, nog nooit gebeurd. Respect voor onze beste atleten is ver zoek.

Zes junioren slaagden erin de gevraagde minima te halen en van die zes dus vier van Beveren. Sterk toch? Femke, Hanna en Augie bij de meisjes en Darwin bij de jongens gaan onze Belgische kleuren verdedigen. Extra job voor Femke, Hanna en Darwin: het synchroonspringen. Voor onze jongeling samen met een Bruggeling.  Dit bewijst maar eens te meer hoe goed we bezig blijven, hier aan de Leie. Voor alle vier is het hun maidentrip en daar worden ze nu al wel heel goed op voorbereid. t Wordt nagenoeg dagelijks trainen met het nodige mentale opkrikken incluis. Ze hebben al wel enkele grote tornooien afgewerkt in ’t buitenland en ze zijn de druk van de grote Franse kampioenschappen gewend, maar dit is alweer een dimensie groter. Lipi zal instaan voor de begeleiding van de junioren, ook al had hij de fakkel graag doorgegeven aan de jongere generatie maar ’t is de federatie die beslist en met onze numerieke meerderheid was de keuze gauw gemaakt.

Stikkeweirs in.

West-Vlaams kan toch schone klinken hé. “Stikkeweirs in”, wie gebruikt deze oervlaamse woordspeling nog. Tegenwoordig spreekt men van een “godvergeten oord”. Arques, wie weet dat liggen?  ’t Is ooit Vlaams gebied geweest en na de Guldensporenslag, 1302, maar dat hoef ik niet te vermelden, iedereen heeft die datum flink in zijn geheugen geprent, is er een jaar later in Arques  ook slag geleverd en ook deze keer wonnen de Vlamingen die de stad in de as legden. De Fransen trokken zich toen terug in ST- Omer en verdere veldslagen bleven uit. In de jaren 1700 is het gebied rond Arques, het huidige Frans-Vlaanderen bij Frankrijk gevoegd naar aanleiding van oorlogen met Lodewijk de 14°. Vanaf toen was men er verplicht Frans te spreken op straffe van verbanning, maar de” Vlaamse stijfkoppen “ zijn blijven volharden en je hoort er her en der nog mensen die het echt kunnen, een koetervlaams met een Franse rrrrrrr.  De slag bij Arques. De tweede selectietest voor de Franse kampioenschappen gaat er door. Een stadje van amper 9000 inwoners, met aan de rand een industriezone. Ze hebben er een gymclub, maar het niveau is er in alle disciplines, incluis trampoline niet om boekdelen over uit te wijden. Als je door de polders het stadje nadert dan zie je al van kilometers ver een gigantisch bolwerk opdoemen. Wie niet op de hoogte is, die denkt eerder aan een elektriciteitscentrale of één of andere verbrandingsoven, maar helemaal mis. ’t Is een gigantisch trainingscentrum voor gymnastiek van de plaatselijke club. Wie dat daar voor mekaar heeft gekregen, God mag het weten, maar  ’t is er en wij zijn er op 17 en 18 maart te gast  samen met de hele regio Parijs. Leuk om al die kompanen te begroeten.

West-Vlaanderen boven.

Op de gezamenlijke Oost- en West-Vlaamse kampioenschappen in Deinze (begin maart) was het West boven hoor. Alle eerste  plaatsen zijn ingenomen door West-Vlamingen, en wie ging alweer aan de haal met het gros. Niet meer vragen, Lenig en vlug torent hoog boven alle anderen. Van klein tot groot, van jongens en meisjes, gewoon alle categorieën waar wij deelnamen, we hebben ze allemaal gewonnen.

’t Wordt tijd dat de concurrentie wat herbront. Wij springen hoger, moeilijker en intenser dan eender wie momenteel. Soms wat zielig voor de tegenpartijen, maar ’t moet nog altijd gesprongen worden. Een duim voor de springers, het trainersteam en de hele meute die achter ons staat.

Sneeuw.

Frankske of Sabien, ze kunnen ’t nogal uitleggen die twee.  ’t Zou berekoud worden en zaterdag met een schep sneeuw erbovenop wat laat voor maart. We vertrekken pas in de late voormiddag naar Arques met nog een extra advies van enkele ouders:  “zet maar vroeg genoeg aan, ’t is nie verre maar met die sneeuw die eraan komt, ge kunt maar op uwe qui-vif zijn”. En wij dus maar een half uur vroeger op weg om, daar aangekomen, geen wit tapijt te vinden, geen geploeg en gesleer, maar met een gemiddelde snelheid van zowat 80 km per uur nog tijd genoeg te hebben om een half uur nodeloos in sporthal te zitten koekeloeren omdat de clubs uit de regio Parijs helemaal geen Frankske of Sabien kennen. En we hebben sneeuw gezien, ja hoor, bij de terugreis na onze tweede trip naar het fameuze sportcomplex aldaar op zondagmiddag was er een karig gevlok uit de hemel neerdalend om ons even schrik te laten krijgen, of om onze weervoorspellers toch maar wat gelijk te geven. Weerom een weekendje springsport voorbij met alweer enkele “surplusatleten” op de lijst van deelnemers aan het Franse kampioenschap.
Op naar de volgende op 7/8 maart in Parijs zelve voor de laatste voorronde voor het echte werk dat eraan komt: het EK in Baku. Dat staat nu hot op onze lijst.

Kalender.

 • 24/3                      laatste voorronde Belgisch kampioenschap in Balen
 • 7/4 en 8/4             derde voorronde Franse kampioenschappen in Sevran (Parijs)
 • 12/4 tot 15/4         Europees kampioenschap in Baku (Azerbeidzjan): Lipi, augie,Femke, Hanna, Darwin
 • 22/4                     Vlaams kampioenschap in Ekeren

   

 

 

vzw Lenig en Vlug

 
Contactpersoon
Adres:
Turn- en Trampolineclub
Grote Heerweg 87
8791 Beveren-Leie

Telefoon: +32 (0)56 719295

Gegevens: BTW: BE 0449.285.588
Rekening Crelan: BE18 8600 1339 4365 (SPAA BE22)

Adres van de SPORTHAL
"Den Averul"
Koning Albertstraat 18
8791 Beveren-Leie
 

 

Dit is een ongeldig emailadres.

Vul een onderwerp in.

Vul uw bericht in.

Veiligheidscontrole
Invalid Input

­