• Davidward1

  Fun in Engeland - David Ward Hunt Cup

 • Merel
 • Davidward2

  Celebrating Guy Fawkes night at David Ward Hunt Cup 2016

 • reneemarie
 • Sponsor1
 • augiemerel
 • mara
 • viktor
 • metz1

  Naverwerking van de wedstrijd te Metz - @ Centre Pompidou

 • Sponsor2
 • fien
 • hanna
 • metz2

  Samen on the road - Metz 2017

 • simon
 • Sponsor3
 • Lons1

  Op weg naar Lons-le-Saunier 2017 - efkes inspringen 

 • Lons2

  La douce France - altijd een onverwachts plekje (op weg naar lons)

 • Belgisch

  Triomftocht op het Belgisch Kampioenschap 2017 ... 

 • niort0

  Op weg naar het championnat de France 2017 - Niort !

 • Sponsor4
 • Niort1

  Siteseeing @ Niort 

 • fem
 • Niort2

  Allez les bleus @ Niort 2017

 • morganselena
 • Sponsor5
 • ese
 • Niort3

  Waiting for the medals ... #happy

 • Darwin
 • Niort4

  Niort 2017

 • Sponsor6

Hot, hot, hot.

De Algarve, meer moet ik jullie niet vertellen. Een vakantieoord bij uitstek voor zonnekloppers. Een maand terug nog hot-news, Monchique (slechts 30 km van ons stageoord vandaan), zwartgeblakerd door bosbranden, vernieling alom, de natuur neemt en geeft. We vlogen s’ avonds, dus niets gemerkt. Aankomst in Faro en de hitte slaat u als een mokerslag neer. We worden aan de luchthaven opgewacht en met gehuurde wagentjes (3 stuks) rijden we de dertien km verder gelegen stad Loulé binnen. Nog snel een pizza voor we rond middernacht onze slaapplaats voor één week opzoeken. Een plaatselijke kleine sporthal met verschillende lokalen waar we snel de nodige valmatten en kussens inpalmen. Die meegebrachte luchtmatrassen opblazen is ons met die hitte toch te veel. ’t Is even wennen, maar we hebben nog een volle dag vrij om te acclimatiseren voor de stage echt begint.

Gewenning.

De meesten hebben er al een vakantie met thuis opzitten en zijn al flink gebronzeerd. Op zondag gaan we met de bende (samen met een ploegje uit St-Genesius-Rode) op aanraden van de uitnodigende Portugese club naar één van de mooiste stranden. Luilekker genieten van zon, zee, vooral de zee want afkoelen is om het half uur wel nodig, en strand. We kennen onderhand wel de stad Loulé, weten zelfs zonder GPS nog de plaatselijke Lidl te vinden om wat inkopen te doen. We zijn er voor de derde keer. Enkele jaren terug was er het Europees kampioenschap, dan nog een World cup vorig seizoen en nu zijn we er alweer. Binnen een maand staan we er terug met Simon voor nog eens een World-cup. Die gasten ginder houden van organiseren.

Immense zaal.

“El gymnasia municipal” is een behoorlijk groot complex net buiten de stad. Maandagmorgen 9 uur: de stage begint, maar we zijn vooralsnog nagenoeg alleen. In de voormiddag sijpelen nog atleten en trainers binnen van zowat 12 Portugese clubs en het wordt een gezellige bedoening. Vanaf de middag wordt de planning strikt gevolgd, wat in een zuiders land toch wel uitzonderlijk is. Normaal is “Manana” hier meer gebruikelijk, ’t is te zeggen: een kwartier later is ook niet mis, is ’t vandaag niet ’t zal voor morgen zijn, enz…. Nee, we beginnen stipt en de groepswissels worden gerespecteerd. Wel is er een siësta tussen half twee en vier uur, maar dan vliegen we er weer in tot half negen. Zware dagen, twaalf uur per dag in een sporthal doorbrengen.
Ontbijt, middagmaal en avondmaal worden allemaal in de zaal voorzien. Goed geoliede organisatiemachine hier, met extra vrijwilligers voor maaltijden.

Collegialiteit.

Na een paar dagen helpt iedereen iedereen, en onze jeugd, die verbroedert al flink met de plaatselijke jongelingskes. Selfies en filmkes worden flink uitgewisseld met die verdomde GSM’s die me flink de kriebels bezorgen. Zelfs in de slaapzak zie ik geregeld licht opflitsen en ‘k moest eventjes uit mijn krammen schieten om die veel teveel gebruikte dingen ’s nachts volledig te bannen.

Op woensdagmiddag staan twee dubbeldekkers klaar om met z’n allen even het trainingsgeweld opzij te zetten aan de azuurblauwe kust van de Algarve. Om zes uur terug naar de sporthal voor de jongeren, de trainers hebben wat we noemen een “technische vergadering”. ’t Komt hierop neer, de barbecue is opgesteld bij Pedro thuis, we kunnen er een frisse duik nemen in zijn zwembad en genieten van natjes en droogjes en ondertussen wordt wat gekeuveld, gegekscheerd en bijgepraat. Zij die 30 jaar terug rivalen waren op internationale tornooien blijken nu nog altijd diezelfde microbe te hebben en zijn trainer en ouder geworden van hun eigen kroost binnen hun club. Om tien uur zijn we stipt bij de sporthal en halen we iedereen op voor een welverdiende nachtrust.

Zweten vooral.

Er is nogal wat afgezweet die week. Zeker voor herhaling vatbaar. Op vrijdagavond is er solidariteit alom om op te ruimen. 12 trampolines en een paar containers valmatten, werkmannen gevraagd dus en daar helpen we graag bij. Om uit te blazen hebben we op zaterdag nog een dagje kust en we komen op zondagmorgen rond 4 uur in de ochtend terug in Oostende aan. Een ervaring rijker, twintig tubes zonnecrème lichter, met weerom een bagage aan bijgeleerde sprongen, de prima inzet voor het nieuwe werkjaar. Leuk dat onze jeugd zelf een actie in mekaar stak. Met een goed gelukte koekenverkoop konden ze één derde van de stageprijs afpingelen, wat natuurlijk ook eens leuk is voor de betalende ouders.

Stilzitten heeft geen zin.

We zijn keihard gestart dit jaar, intens, maar ’t is nodig. Simon traint zowat dagelijks omdat hij zich nog moet kwalificeren voor het wereldkampioenschap in november in Rusland. Hij is in bloedvorm, en ’t zou toch eens moeten lukken. Nog twee selectieproeven te gaan. Voorlopig staat nog niemand op de lijst en momenteel kan hij de beste papieren voorleggen, maar ja, ’t moet lukken, de perfecte twee reeksen springen en dan meedoen met alle besten ter wereld. Trampolinespringen, it ‘s a hell of a job.

Van alles weer op de kalender, maar eerst moeten al die nieuwelingskes hun eerste ervaring opdoen op onze trampolines. Het jaar is gestart, er moet geschoven worden met uren, veranderd worden van groep en de Kaas- en Wijnavond verschijnt weer in ons draaiboek. Waar is die vakantie alweer gebleven, ik snak naar nog eentje.

Kaas-en wijnavond.

20 oktober, zaterdagavond zeven uur. Een lange tafel vol met kazen (een vijfentwintigtal soorten) , dit overgoten met een lekkere wijn of een lekker streekbiertje  en je avond kan niet meer stuk. Meestal gaan een paar gelukzakken nog huiswaarts met een stevige prijs en wij weten rond middernacht wat we extra kunnen aankopen dit jaar. ‘t Wordt een stevige dag. Diezelfde dag staat een selectieproef op de agenda in St-Genesius-Rode. We zullen ons terughaasten om samen met u een aperitiefke te drinken. Soms zou een extra week in ’t jaar deugd doen om alles wat Lenig&vlug plant wat meer gespreid te laten gebeuren.

Kalender.

 • 15 september                  selectieproef voor ’t wereldkampioenschap bij ons in de zaal
 • 29-30 september             jurycolloquium in Parijs voor Lipi
 • 30 september                  selectieproef voor ’t wereldkampioenschap in Alkmaar (ned) - Lipi vlug vanuit Parijs naar Alkmaar dus.
 • 4-6 oktober                     World cup in Loulé (Portugal) Lipi en Simon
 • 20 oktober                      selectieproef Belgian Open trampoline in St-Genesius Rode + Kaas-en wijnavond in ’t Klokhuis (org lenig en vlug).

 

vzw Lenig en Vlug

 
Contactpersoon
Adres:
Turn- en Trampolineclub
Grote Heerweg 87
8791 Beveren-Leie

Telefoon: +32 (0)56 719295

Gegevens: BTW: BE 0449.285.588
Rekening Crelan: BE18 8600 1339 4365 (SPAA BE22)

Adres van de SPORTHAL
"Den Averul"
Koning Albertstraat 18
8791 Beveren-Leie
 

 

Dit is een ongeldig emailadres.

Vul een onderwerp in.

Vul uw bericht in.

Veiligheidscontrole
Invalid Input

­